مجموعه آهن تهران در سال 1352 در زمینه تجارت آهن آلات و اتصالات تاسیس گردید و راه پر فراز و نشیب رشد و پیشرفت در این عرصه را با هدف خدمت به مشتریان عزیز پیموده است.
این مجموعه با شعار صداقت و درستی و با اتکا به تجربه و اعتبار گرانقدر خود، دست خدمتگزاران سازندگی را برای همکاری و فعالیت می فشارد.
از آن جایی که مجموعه آهن تهران با هدف تأمین تجهیزات در زمینه نفت ، گاز و پتروشیمی و پروژه های عمرانی کشور  همچنین تامین کننده قطعات موتور خانه ای و تاسیسات میباشد  با همراهی و همکاری کارشناسان و دانش افراد متخصص در این زمینه فعالیت خود را آغاز نموده است ، به خوبی از مشکلات و مسائل تهیه و تامین ملزومات پروژه ها آگاه است.
علاوه بر اطلاع از بازارهای داخل ، بخش بازرگانی خارجی آهن تهران در ارتباط مستمر با مصرف کنندگان داخل و دانستن نیازها و مشکلات تأمین ملزومات پروژه ها ، اقدام به واردات نیازمندیهای مصرف کنندگان از بزرگترین تولید کنندگان آسیایی و اروپایی نموده است.
این مجموعه مفتخر است که در طول مدت فعالیت خود در زمینه های صادرات ، واردات ، خرید و فروش انواع لوازم نفت ، گاز ، پتروشیمی ، کشاورزی ، آبرسانی اعم از کلیه آهن آلات ساختمانی ، لوله ، اتصالات (چدنی ، فولادی ، گالوانیزه ، استیل ، برنجی ، مسی ، پلیکا ، پلی پروپیلن ، کاروگیت) ، انواع شیرآلات (فولادی ، چدنی ، برنجی ، استیل) و تأسیسات کشتیرانی و انواع سازه های دریایی ، شرکت در مناقصه ومزایدههای,دولتی وخصوصی فعالیت کرده است.
به جرات می توان گفت آنچه انجام گرفته است برای مجموعه آهن تهران تخصص و برای مشتریان آن رضایت را به همراه داشته است.
بدینوسیله از کلیه سازمانها ، وزارتخانه ها ، شرکتهای دولتی و خصوصی دعوت به عمل می آوریم که به منظور تأمین و تجهیز پروژه ها و تأسیسات خود ، توانایی ، صداقت و درستی آهن تهران را تجربه نمایند.